Geleceğin ısıtma

sistemleri

Emir Doğalgaz Mühendislik

Yetki No : 0012031301

  • Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

   

  Doğalgaz tesisatı hizmetimizi Antalya ili ve İlçeleri sınırları içerisinde gerçekleştirmekteyiz.

   

  Yetkili ve güvenilir bir firma olarak, deneyimli ve uzman kadromuz ile dogalgaz tesisatınızı profesyonel bir şekilde yapmaktayız. Antalya içi ve İlçeleri için  ÜCRETSİZ KEŞİF hizmetimiz vardır.

   

  Ücretsiz Keşif sırasında ;

   

  • Doğalgaz tesisatının nasıl yapılacağı
  • Hangi güzargahlardan geçeceği
  • Kombinin nereye konulması gerektiği
  • Evinizin ısınması için gerekli radyatör metrajı
  • Uygun kombi kapasitesi
  • Yoğuşmalı veya yoğuşmasız kombi mi

   

  gibi bir çok sorunuz deneyimli mühendisimiz   tarafından cevaplandırılacaktır.

   

  Doğalgaz tesisatı, Doğalgaz projesi işlemlerinizi mutlaka yetkili firmalara yaptırınız !

   

  Firmamız ENERYA Gaz Dağıtım Şirketi yetkili firmasıdır. Enerya yetki numaramız 0012031301 'dir.

   

  • Bina Doğalgaz Kolon Tesisatı

   

  Binanızın Doğalgaz Kolon Tesisatı, Antalya Enerya Gaz dağıtım şirketinin bina önüne veya duvarına koyduğu servis kutusundan başlayarak, bina içerisinde herbir daire girişine bir vana olmak üzere, yetkili mühendisimizin çizdiği pojeye ve Enerya Teknik Şartnamesine uygun olarak, sistemli ve estetik bir şekilde yetkili ve işinde uzman kaynakçı ustalarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

   

  Doğalgazın Binaya Kadar Taşınma Süreci ;

   

  Antalya Enerya Gaz dağıtım şirketi ile Abonelik İşlemlerinin, binayı yapan müteahhitçe veya bina sakinleri tarafından yapılması gerekmektedir.

   

  Gaz dağıtım şirketi ile abonelik sonrası EMİR Doğalgaz olarak Ana Kolon Tesisatı Projesini yetkili mühendisimiz çizerek Gaz dağıtım şirketinin kontrol ve onayına sunmaktayız. Projeniz yaklaşık 2-3 gün içerisinde onaylanmakta ve onaylandıktan sonra Bina Ana Kolon Doğalgaz Tesisatı uygulamasını yapmaktayız.

   

  • Merkezi Sistem Doğalgaz Tesisatı

  Konutlarda ısıtma ve kullanım sıcak su temini için ısı üretiminin merkezi olarak tek bir yerden hazırlanması merkezi ısıtma sistemi ile yapılır.

   

  5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’na ve Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’ne göre 2000 m2’nin üzerindeki binalara merkezi ısıtma sistemi ile ısınma zorunluluğu getirilmiştir.

   

  Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan sistemlerin kullanılması gerekmektedir.

   

  Merkezi doğalgaz sistemi tesisatına başlamadan önce   firma mühendisimiz hesaplamalarını yaparak kazan kapasitesini, kazan için kullanılacak ekipmanları ve doğalgaz tesisatının ne şekilde olacağını belirlemektedir. Bütün güvenlik önlemlerini de hesap ederek projelendirmeyi Enerya Doğalgaz Teknik Şartnamesine göre yapmaktadır. . Sonrasında gaz dağıtım firmasının ve firmamızın yetkili mühendisleri gelerek basınç, kaçak ve güvenlik kontrollerini tamamlarlar. Güvenlik kontrolleri özellikle merkezi sistemlerde daha dikkatli bir şekilde yapılır ve Exproof denilen çok hassas gaz alarm cihazları kullanılır.

   

  Bu hususta dikkat edilmesi gereken noktalar kazan dairesinde elektrik olmaması, doğalgaz borularının elektrikten uzak olması ve kazan dairesinin alt üst bir şekilde havalandırmasına olanak verilmesidir.

  • Kalorifer Tesisatı

   

  Radyatörlerinize suyu taşıyacak boru tesisatını sıva altı veya sıva üstünden olmak üzere yalıtımlı borular kullanarak itinalı bir şekilde yapmaktayız. Unutmayın ki doğru boru çaplarıyla yapılmış iyi bir tesisat hem sistemin düzgün çalışması hem de yakıt tasarrufu açısından önemlidir. Geri dönüşü zor veya masraflı olacak bir konuda işinizi şansa bırakmayın. Uzman kadromuzla size en iyi hizmeti vermeye hazırız.

  • Isı Pay Ölçer ( Kalorimetre )

   

  Isı sayacı (Kalorimetre) ısı ölçümü için kullanılır. Isı sayacı merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan ve her bir bağımsız bölümün ne kadar enerji tüketimi yaptığını hesaplamaya yarayan bir ölçü aletidir. Kalorimetre mekanik ve elektronik bileşenlerden oluşur ve bir debi ölçüm sistemi ve elektronik hesaplama ünitesine sahiptir. Ölçüm mekanik ve ultrasonik ölçüm teknikleriyle yapılabilir. Isıtma ve soğutma sistemlerinde tüketilen ısı miktarının ölçülmesinde kullanılan cihazlardır. Merkezi ısıtma sistemine sahip, tesisat yapısı kolektörlü (mobil) sistemlerde kullanılır.

   

  Enerji maliyetlerinin arttığı zamanlarda, tüketimi hassas olarak ölçebilmek ve kontrol edebilmek büyük önem taşır. Modern teknoloji sayesinde bu iş son derece basit olmasına rağmen mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

   

  Isı sayacı, harici ve dâhili (kompakt sayaçlarda gövde üzerindedir) sıcaklık sensörleri ile gidiş sıcaklığını ve dönüş sıcaklığını ölçerek arasındaki farkı hesaplar. Aynı zamanda geçen debiyi de anlık olarak ölçerek tüketilen enerjiyi bulur. Her türlü montaj çapına ve şekline uygundur. Montaj sırasında önce tesisat temizliği yapılmalı, sayaç dönüş hattına monte edilmeli montaj sırasında suyun akış yönüne dikkat edilmelidir.

  • Yerden Isıtma Sistemleri

   

  Yerden ısıtma sistemleri ısıtılmak istenen mekanda homojen bir ısı dağılımı sağlar. Odalar arasında ısı farkları görülmez. Mekanın ısınması sistemde dolaşan 40-50 C’lik ılık su ile sağlanacağından diğer ısınma sistemlerine göre daha ekonomiktir. Oda içerisinde radyatör vb. ısıtıcılar olmadığından mekanınızı arzu ettiğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

  • Açık Alan Isıtıcıları Radyant Isıtıcılar

   

  Kısa sürede bölgesel ısınmayı sağlayan radyant ısıtma sistemleri cafe ve restaurant gibi yerlerin hem kapalı hem de açık alanları için ideal ısıtma yöntemleridir.

  • Mühendislik Hizmetleri

   

  Proje Hizmetlerimiz.

   

  • Dina içi doğalgaz kolon tesisatı projelendirme
  • Daire içi doğalgaz tesisatı projelendirme
  • Merkezi sistem kazan dairesi projelendirme
  • Endüstriyel doğalgaz tesisatı projelendirme

                                                       İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

+90 242 338 1750        /        +90 538 323 1864         /          yilmazmat@hotmail.com

 

                 ADRES : Sütçüler Mah.6491 Sokak  No:5, 07320 Kepez/Antalya, Türkiye

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. - emirdogalgaz.com